فولاد ساب گستر نظریان

فولاد ابزار قالبی

فولادهای قالب پلاستیک که به عنوان فولاد های ابزار گروه P ( کوتاه شده Plastic Mold Tool ) خوانده می شوند، حاوی کروم و نیکل به عنوان عناصر آلیاژی اصلی میباشند. محتوای کم کربن این گروه باعث می شود تا شکل قالب، در اثر شکل دهی غلتکی سرد تسهیل شود.

از فولادهای گروه P برای ریخته‌گری تحت فشار با دمای کم قالبهای فشاری و در ساخت قالب های تزریق پلاستیک استفاده می شود.

P20 یکی از رایج ترین فولاد های قالبی است که برای صنعت پلاستیک قالب طراحی شده است.P20 برای تزریق پلاستیک و قالب های فشرده سازی و ریخته گری روی استفاده می شود. P20 دارای امتیاز ماشین کاری 65٪ از فولاد ابزار کربن 1٪ است.

چگونه فولاد قالب تزریق پلاستیک را باید انتخاب کرد؟

یک مجموعه کامل از قالب تزریق، قطعات مختلفی دارد که هر قسمت از قالب، نقش متفاوتی را ایفا می کند و فولاد مورد استفاده نیز متفاوت است. انتخاب فولاد مناسب قالب، می تواند اطمینان بخش کیفیت بالا، کارایی و کمترین هزینه باشد.در هنگام انتخاب فولاد برای قالب تزریق ، اصولی اساسی وجود دارد.

ویژگی های ماشینکاری

بسیاری از مشاغل ساخت قالب با ماشین کاری انجام می شود ، سهولت ماشین کاری می تواند زمان تولید را کوتاه کند. همچنین خواص ماشینکاری خوب می تواند عمر ابزارهای برش را افزایش داده ، عملکرد برش را بهبود بخشد، زبری سطح را کاهش داده و قطعات دقیق را بدست آورد.

سختی و مقاومت در برابر سایش

زبری سطح، دقت ابعاد قطعات پلاستیکی و عمر قالب تزریق، به شدت به سختی سطح و مقاومت به سایش فولاد قالب متکی است. بنابراین ، سطح قالب گیری تزریق پلاستیک قالب، نیاز به سختی کافی دارد، سختی بعد از فرآیند کوینچ نباید از کمتر از 55H RC باشد.

قدرت و استحکام

در طی فرآیند قالب گیری تزریق پلاستیک، صفحات قالب، به خصوص قالب های تزریق با ساختاری بزرگ و پیچیده، فشار بسیار زیادی را تحمل میکنند، فولاد قالب مورد استفاده باید از استحکام بالا و چقرمگی خوبی برای ساخت برخوردار باشد.

خواص پولیش

برای بدست آوردن قطعات پلاستیکی براق، حفره های قالب به سطح براق زیادی احتیاج دارند، فولاد قالب پس از پولیش نباید دارای سوراخ ، ناخالصی و سایر نقایص باشد.

عملیات حرارتی

فولاد قالبی، برای دستیابی به سختی لازم، اغلب به فرآیند عملیات حرارتی نیاز دارد. حفره های قالب تزریق پلاستیک معمولا دارای طراحی پیچیده ای هستند و پس از کوینچ، پردازش آن دشوارتر می شود، یا گاهی اوقات به سادگی قابل پردازش نیست. بنابراین فولاد قالب مناسبی را انتخاب کنید که بعد از عملیات حرارتی تغییر شکل کمتری داشته باشد تا سهولت در ساخت آن وجود داشته باشد.

مقاومت خوب در برابر خوردگی

برخی از پلاستیک ها و مواد افزودنی در هنگام قالب گیری تزریق، گازهایی تولید می کنند که موجب خوردگی فولاد قالبی میشود، بنابراین فولاد قالب مناسب باید در برابر خوردگی مقاومت کند. همچنین می توان از نیکل، کروم و سایر روش ها برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی حفره های قالب استفاده کرد.