فولاد ساب گستر نظریان

به گزارش S&P Global Platts، یک منبع مطلع در کارخانه‌های فولادی گفت: همه جا مشکلاتی وجود دارد. محموله‌ها به دلیل سیل زیاد متوقف شده است. قسمت‌هایی از راه‌آهن از دست رفته است.

سخنگوی شرکت فولادساز آلمانی Thyssenkrupp هم گفت: ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم اوضاع در قسمت تدارکات چگونه توسعه می‌یابد.

Thyssenkrupp طبق یک نامه به مشتریانش در ۱۶ جولای اعلام فورس ماژور کرد، بدین معنا که قادر به تحویل مواد اولیه به مشتریان نیست و تحویل فولاد به مشتریان مختل می‌شود.

این شرکت در نامه خود گفته است: مدت و شدت اختلال و اثرات اینوضعیت فعلاً مشخص نیست.

Thyssenkrupp بزرگ‌ترین سازنده فولاد در آلمان است که ۲٫۷ میلیون تن محصولات فولادی گرم و سرد را از ژانویه تا مارس سال جاری به بازار عرضه کرده است.

بزرگ‌ترین سایت این شرکت در دویسبورگ، در محل اتصال راین و روهر است و چندین سایت فرآوری فولاد هم در این منطقه وجود دارد که سیلآنها را فرا گرفته است.

در همین حال سخنگوی شرکت فولادی ArcelorMittal که در آلمان هم شعبه دارد گفت که تدارکات در چندین مکان با مشکل روبرو شده اما تولیدتقریباً عادی پیش می‌رود. یکی از سایت‌های اصلی ArcelorMittalآلمان نیز در دویسبورگ است.

شرکت نوردساز Bilstein، مستقر در هاگن، هم در تاریخ ۱۴ جولای به دنبال طغیان سیل در تأسیسات تولیدی خود و همچنین بسته شدن خطوط راه‌آهن و توقف دریافت مواد اولیه، اعلام فورس ماژور کرد.

اگرچه فعالان بازار اظهار داشتند که انتظار می‌رود که تأخیرهای باربری و حمل و نقل باعث مشکلات در عرضه فولاد شود، اما قیمت فولاد در بازار آلمان هنوز تحت تأثیر قرار نگرفته است. ارزیابی روزانه Platts برای کویل نورد گرم در ۱۹ جولای ۱۷۱۷ یورو در تن بود که کمی نسبت به قبل افزایش نشان می‌داد.

برخی منابع معتقدند که با بازگشت بازار از تعطیلات تابستان در اوایلسپتامبر، تأخیرهای شدید در محموله‌ها می‌تواند فشارهای قیمتی به بازار فولاد آلمان وارد کند.